Model: GPMP2500
Waga produktu: 0.0000 kg
Wysyłka od: 7.99 zł
Producent: 0
Poinformuj mnie gdy produkt będzie dostępny

Tachometr Great Planes Glo-Bee Intellitach - cyfrowy

GPMP2500

Prosty w użyciu obrotomierz do dwu, trzy oraz czterołopatowych śmigieł amerykańskiego producenta Great Planes.

sklep modelarski

 


Ergonomiczne wykończenie gwarantuje wygodną pracę i precyzyjne pomiary, a operowanie zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. Dodatkowym atutem są wygodne przyciski i regulowany kąt nachylenia wyświetlacza. Urządzenie zasilane jest jedną 9 V baterią/akumulatorem (bateria 9V zawarta w zestawie). 

Tachometr wykorzystuje sensor optyczny do pomiaru różnic kolorów pomiędzy światłem dziennym a światłem odbijanym przez kręcące się śmigło. W razie nieprecyzyjnego pomiaru (gdy wynik nie jest ujednolicony), należy powtórzyć pomiar pod innym kątem padania promieni słonecznych. Wynik wyrażony w obrotach na minutę [obr/min] wyświetlany jest na dużym, czytelnym wyświetlaczu LCD. Urządzenie mierzy obroty do max. wartości 32000 obr./min. 


Przygotowanie i praca:

  • Zainstaluj w urządzeniu zawartą w zestawie baterię 9V, pamiętając o prawidłowej polaryzacji.
  • Jedno wciśnięcie przycisku włączy tachometr i ustawi tryb pomiaru dla śmigieł dwułopatowych.
  • Kolejne wciśnięcie przycisku spowoduje ustawienie pomiaru właściwe dla śmigieł trzyłopatowych.
  • Kolejne wciśnięcie przycisku spowoduje ustawienie pomiaru właściwe dla śmigieł czterołopatowych.
  • Kolejne trzy wciśnięcia wskażą pamięć trzech ostatnich pomiarów.
  • Urządzenie wyłączy się po wciśnięciu przycisku po raz kolejny.
  • Tachometr wyłączy się również samoczynnie po 5 min., pod warunkiem że sensor nie jest skierowany na żadne źródło jaskrawego lub fluorescyjnego światła.
  • Do wykonania pomiaru testowego należy skierować włączony obrotomierz na źródło jasnego lub fluorescencyjnego światła. Ustawienie dla śmigieł dwułopatowych powinno dać pomiar 3600 obr/min (+/- 100), ustawienie dla trzyłopatowych śmigieł wynik 2400 obr/min (+/- 100), a ustawienie dla czterołopatowych śmigieł wnik 1800 obr/min (+/- 100) następnie należy zrestartować urządzenie.
  • Pomiarów obrotów śmigieł należy dokonywać z odległości ok. 15 - 30 cm od kręcącego się śmigła.Uwaga ! Każdorazowo przy dokonywaniu pomiarów należy pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległości od kręcącego się śmigła. Kontakt grozi poważnymi uszkodzeniami ciała.